Underwood
View by Type: 
View:

Thursday, Oct 2, 2014
Time Event Details Comments
3:30pm Soccer:Boys Varsity Match  Detroit Lakes vs. West Otter Tail United @ Hillcrest Lutheran Academy
3:30pm Soccer:Girls Varsity Match  West Otter Tail United vs. Walker-Hackensack-Akeley @ W-H-A
4:00pm Cross Country: JV Invitational  Otter Tail Central vs. Perham-Dent Public Schools @ Perham Softball Complex
4:00pm Cross Country: Varsity Invitational  Otter Tail Central vs. Perham-Dent Public Schools @ Perham Softball Complex
4:00pm Volleyball: 8th Match  Battle Lake @ Battle Lake High School
5:00pm Volleyball: 7th Match  Battle Lake @ Battle Lake High School
5:00pm Volleyball: C Match  vs. Battle Lake @ Underwood High School
5:30pm Football:Boys 7th Game  Otter Tail Central vs. Browerville @ Browerville High School
5:30pm Soccer:Boys JV Match  Detroit Lakes vs. West Otter Tail United @ Hillcrest Lutheran Academy
5:30pm Soccer:Girls JV Match  West Otter Tail United vs. Walker-Hackensack-Akeley @ W-H-A
6:00pm Volleyball: B Match   (Time Changed) vs. Battle Lake @ Underwood High School
7:30pm Volleyball: Varsity Match  vs. Battle Lake @ Underwood High School
Homecoming week

Friday, Oct 3, 2014
Time Event Details Comments
7:00pm Football: Varsity Game  vs. Hillcrest Lutheran Academy @ Underwood High School - Football Field
Homecoming.

Saturday, Oct 4, 2014
Time Event Details Comments
TBD Volleyball: 8th Tournament  Battle Lake @ Battle Lake High School
TBD Volleyball: Varsity Tournament  Perham-Dent Public Schools @ Perham High School
7:30am Volleyball: Varsity Tournament  Frazee, Sauk Centre, Hawley, Wadena-Deer Creek., Warroad vs. Perham @ Prairie Wind Middle School
1:00pm Soccer:Girls Varsity Match  West Otter Tail United vs. East Grand Forks Sr @ East Grand Forks
1:00pm Soccer:Boys JV Match  West Otter Tail United vs. East Grand Forks Sr @ East Grand Forks
3:00pm Soccer:Girls JV Match  East Grand Forks Sr @ East Grand Forks
3:00pm Soccer:Boys Varsity Match  West Otter Tail United vs. East Grand Forks Sr @ East Grand Forks

Sunday, Oct 5, 2014

Monday, Oct 6, 2014
Time Event Details Comments
4:00pm Cross Country: JV Invitational  TBD vs. Otter Tail Central @ Oakwood Golf Course
4:00pm Cross Country: Varsity Invitational  TBD vs. Otter Tail Central @ Oakwood Golf Course
4:30pm Football: JV Game   (Cancelled) Hillcrest Lutheran Academy @ Hillcrest Lutheran Academy
5:00pm Soccer:Boys Varsity Match  Bemidji vs. West Otter Tail United @ Hillcrest Lutheran Academy
5:00pm Volleyball: 8th Match   (Date Changed from 09-30-14) Wheaton/Herman/Norcross @ Herman-Norcross High School
6:00pm Soccer:Boys JV Match  Bemidji vs. West Otter Tail United @ Fergus Falls - DeLagoon Soccer Complex
6:00pm Volleyball: 7th Match   (Date Changed from 09-30-14) Wheaton/Herman/Norcross @ Herman-Norcross High School

Tuesday, Oct 7, 2014
Time Event Details Comments
4:00pm Volleyball: 8th Match  vs. Ashby @ Underwood High School
4:30pm Football: 8th Game  vs. Bertha-Hewitt @ Underwood High School
5:00pm Volleyball: C Match  Ashby @ Ashby High School
5:00pm Volleyball: 7th Match  vs. Ashby @ Underwood High School
5:30pm Football: 7th Game  vs. Bertha-Hewitt @ Underwood High School
6:00pm Volleyball: B Match   (Time Changed) Ashby @ Ashby High School
7:30pm Volleyball: Varsity Match  Ashby @ Ashby High School


Wednesday, Oct 8, 2014

Scores
Rosters
Coaches